Please reload

Nedávno jsem napsala

Můj první rok bez šéfů

February 5, 2015

1/2
Please reload

Vybrané příspěvky

Znovuotevřená kavárna Era dělá radost už 3,5 roku. A je stále lepší.

October 4, 2014

"Stejní provozovatelé se opravdu poznají. Nazvat Eru druhou Avií ale nejde, na to má Era (minimálně) dvě významné odlišnosti – zahrádku a nabídku i jiných než středomořských specialit. Ličková na smetaně, segedín, vepřové kolínko... Ceny o něco málo nižší. Moje tagliatelle s modrým sýrem a smetanou byly za 85 Kč. Opět slušné rozlévané víno, opět místy méně pozorná obsluha. Celkově ale spokojenost. Vzhledem k tomu, že Avii mám u nosu, asi budu ale dále častěji hostem tam. I když ta zahrádka mi u ní opravdu chybí více než ta česká jídla," napsala jsem v červnu 2011, tedy krátce poté, co Era znovuotevřela, na fajnšmekra. A že jsme na ten okamžik, kdy významná funkcionalistická památka prošla velkou rekonstrukcí, netrpělivě čekali. Vybavuji si, že tehdy dokonce někdo zaregistroval doménu (nejsem si dnes již jistá jejím přesným zněním): uzjeeraotevrena.cz, kam jsme do zblbnutí klikali, než se konečně NE změnilo v ANO (nadsázka).

 

Od doby mé první minirecenze na Eru se změnilo mnohé  Avia přestala být (svou vlastní zásluhou způsobenou mimo jiné i změnou majitele) mým favoritem, v Eře naopak vychytali počáteční mouchy (zejména profesionalizaci obsluhy) a určitá rozkročenost z hlediska nabídky (i když i jídelní koncept se za tu dobu výrazně proměnil) pro mě naopak znamená to, že je Era místem, kam můžu na zahrádku s kamoškou jen tak na pivo a domácí paštičku, letní grilování, na výborný dezert nedělní procházkou, večeři před koncertem ve vile Tugendhat, nebo  stejně jako dnes  po architektonické procházce na sobotní oběd, při kterém si přečtu Lidové noviny. Přestože si musí vybrat snad každý, nabídka není přeplácaná a denně (i v průběhu něj) se obměňuje. Většinou v ní najdete 2-3 předkrmy, 2 polévky a mezi hlavními jídly steak, rybu, poslední dobou i burger (kromě tradičního hovězího jsem zde měla třeba jehněčí), často připravují také králíka nebo konfitovanou kachnu, v sezóně v nabídce většinou nechybí zástupce zvěřiny. Na své si přijdou i vegetariáni  bezmasé jsou většinou těstoviny, dobrý je také zapékaný bulgur. A pokud chcete jen tak posedět večer u vína, můžete zvolit z variace sýrů, pražených mandlí nebo si objednat misku oliv. 

 

Pro dnešní oběd padla volba na hovězí burger s domácími hranolkami, v Eře si nikdy neopomenu objednat jednu z limonád Fentimans (ačkoliv nabízí i jejich domácí, a na rozdíl od jinde rozmáhajících se založených na sirupu ty z Ery jsou stále poctivé), dnes došlo také na dezert (odolat slanému karamelu prostě nešlo) a brazilskou kávu, jejíž název si bohužel nepamatuji (součást nabídky v rámci Týdne kávy, který právě probíhá). O architektuře a geniu loci toho bylo napsáno již spousta, koneckonců i mnou v krátkých komentářích, k zadní zahrádce a horní terase letos navíc přibyla ještě předzahrádka. Konají se zde přednášky a besedy, místo láká jak ke srazům kamarádek, tak k rodinným oslavám. 

 

A nějaká výhrada? Pro mě hlavně provozní doba  často bych si na tu skleničku vína zašla právě po nějaké kulturní akci ve vile Tugendhat, Era však ve 22 hodin zavírá (ostatně v tom není v Brně výjimkou, naopak jsou ojedinělé ty podniky, které mají otevřeno třeba do půlnoci). Jen by to bylo pěkné zakončení příjemného večera. V létě by také mohli připravovat více "studených" dezertů  například širší nabídku zmrzliny na úkor pečených koláčů a bábovek. I proto, že je zde tak umí  jestli budete mít štěstí, že bude v nabídce, nenechte si ujít makovou nebo smetanovou s bazalkovým cukrem. 

 

Please reload

Please reload

Hledejte podle štítků